Łódzka Palmiarnia. Co możemy tam ciekawego zobaczyć?

Łódzka Palmiarnia

Palmiarnia. Co możemy tam ciekawego zobaczyć?

Masz bardzo ruchliwe dziecko i “wszędzie go pełno”? Na pewno nie przebije mojego. W dodatku mam ich 3 sztuki. Tak zwane “żywe złoto” w liczbie trzy. Uwielbiam ich za tą ruchliwość. Często biegamy, jeździmy na rowerze, turlamy się i łaskoczemy. Uwielbiamy parki i place zabaw. Jednak jesienią, kiedy za oknem deszcz, a piasek w piaskownicy zmienia się w błotko szukamy miejsc zadaszonych, ale odpowiednich dla takiej głośnej i ruchliwej gromadki.

Niedawno trafiliśmy do łódzkiej Palmiarni, która jest częścią Ogrodu Botanicznego w Parku Źródliska I. Wybrałam to miejsce, bo jest zadaszone i ciepłe oraz jest żywą lekcją przyrody. Rzeczywiście dobry wybór!

palmiarnia
Palmiarnia

Trafiliśmy do Palmiarni w środku dnia roboczego, więc innych odwiedzających było niewielu. Dzieciaki od razu wbiegły na ścieżkę i zaczęły podziwiać faunę i florę. Otoczyły nas palmy, bluszcze, eukaliptusy, paprocie – małe i większe rośliny. Powitało ciepłe i wilgotne powietrze z zapachem kwitnących storczyków i innych kwiatów.

Wzdłuż ścieżek czytaliśmy tabliczki z opisami drzew. Między innymi papai, awokado, mango, palmy daktylowej, drzewek kawowych i oglądaliśmy kolekcje roślin owadożernych: dzbaneczników, muchołówek i rosiczek. Dzieciaki z zapałem karmiły zwierzęta – żółwie, karasie oraz olbrzymie karpie chińskie. Szczególne zaciekawienie wzbudziła kolekcja kaktusów (bo przecież mają kolce!) oraz akwaria z rybami tropikalnymi.

Mogliśmy głośno rozmawiać, trochę biegać, trzykrotnie okrążyć wszystkie ekspozycje, czytać i tłumaczyć sobie informacje na tabliczkach. Spędziliśmy w trzech pawilonach Palmiarni prawie 2 godziny i okazało się to być rewelacyjną wyprawą edukacyjną zaledwie kilka kroków od domu.

Polecam!

 

zBLOGowani.pl