Leśne owady - zagadka

Spacer po lesie – leśne owady

Uwielbiamy spacery po lesie i odkrywanie jego tajemnic. Po pierwsze w lesie jest nieskończona przestrzeń do zabawy dla dzieci – biegania, wspinania się, konstruowania czy odkrywania. Dodatkowo napotkany świat żywy jest bardzo ciekawy i dużo można się o nim dowiedzieć. Spacer po lesie rozbudza ciekawość dzieci, a jednocześnie uspokaja je i poprawia ich nastrój. Dla nas las jest żywą salą lekcyjną, podczas której poznajemy faunę i florę, na przykład leśne owady.

Jak przygotowujemy się do wizyty w lesie?

Uwielbiamy serię książek dla dzieci Wojciecha Mikołuszko “Tato, a dlaczego?” i mamy wszystkie trzy tomy, które czytamy i oglądamy. Dużo się z nich dowiedzieliśmy – zarówno dzieci, jak i my – rodzice. Wisienką na torcie są ilustracje Tomasza Samojlika, które świetnie informują, ale też inspirują.

Zresztą albumy Tomasza Samolika to arcydzieło samo w sobie. Na przykład “O rety, przyroda!” oraz seria o Ryjówce Przeznaczenia są wspaniałe, edukacyjne i inspirujące. Z albumem “O rety, przyroda!” często wyruszamy na spacery w las, a “Ryjówkę Przeznaczenia” czytamy na dobranoc raz za razem, wciąż przeżywając przygody przesympatycznych bohaterów i cytując ich wspaniałe hasła (“przez kolano i bach, bach, bach“)

Zabawa dla dzieci

Idąc za tym tropem po jednym ze spacerów w lesie sporządziłam ilustrację znalezionych przez nas owadów.

Zapraszam wszystkie dzieci do zabawy – odgadnijcie, jak nazywają się te owady? Połączcie nazwy z rysunkiem, a potem postarajcie się znaleźć te owady podczas waszej następnej wyprawy do lasu. Napiszcie w komentarzu, czy wam się udało znaleźć te owady, czy było trudno, czy były ciekawe?

Miłej zabawy!

Leśne owady - zagadka
Leśne owady – zagadka