Sześć tygodni w Australii

Jesteśmy już 6 tygodni w Australii. To całkiem dużo, czasem więcej niż typowe wakacje osób pracujących, a dla nas to zaledwie początek naszej wielkiej podróży.
Przyznam szczerze, że przed wyjazdem targał mną szereg wątpliwości: czy to mądrze robić sobie roczną przerwę od życia stacjonarnego? Czy ma sens wyrywać dzieci ze szkoły i ich nowego miasta? Czy jechać tak daleko warto? Czy nasz budżet jest wystarczający? Czy wytrzymamy że sobą i dziećmi non stop?
Rzeczywiście pierwsze dwa tygodnie były ciężkie: ogromny jet lag, niemile zimne Sydney, niepewność i troszkę wyobcowanie. W dodatku ja się przeziebiłam, więc kiepska kondycja i nastrój.
Warto było poczekać. Teraz, po 5 tygodniach jeżdżenia po wschodnim wybrzeżu Australii mogę śmiało powiedzieć: to była świetna decyzja. Jesteśmy w przepięknych miejscach, poznajemy mnóstwo informacji odnośnie przyrody, spędzamy wspólnie czas i cieszymy się z tych wyjątkowych chwil.

Być może powinnam z każdego tygodnia wyprawy robić w ciekawy wpis z listą miejsc które odwiedziliśmy, poradami i wrażeniami, nie mam jednak na to czasu. Robię notatki do pamiętnika, w których szczegółowo wszystko opisuję, staram się planować następną trasę, poza tym oboje z Andrzejem zajmujemy się edukacją dzieci. Po pierwsze tłumaczeniem im co widzimy wokoło i czytaniem informacji na ten temat, na przykład w Wikipedii lub z książek, które wzięliśmy ze sobą lub z ulotek które dostajemy podczas zwiedzania. Spodobało mi się jednak kręcenie filmów i montowanie krótkich widokówek z podróży. Zapraszam was więc na nasz kanał YouTube na którym możecie obejrzeć kilka filmików z naszych sześciu tygodni w Australii:

Brisbane https://youtu.be/YKmzmElTBfs
Pineapple farm and Australia Zoo https://youtu.be/YVGI9BgbEk8
Hervey Bay and Couchsurfing https://youtu.be/GUINYdX_tWM
Tin Can Bay i delfiny https://youtu.be/F8lfJquYh7A
GLADSTONE https://youtu.be/3fYXkOQelhc
Townsville and Magnetic Island https://youtu.be/37xDKxJLTCo
Great Barrier Reef and Cape Tribulation https://youtu.be/Mvp-kIU4oVk

Tymczasem właśnie wyjechaliśmy na Outback, którego trochę się boimy ale też bardzo chcemy doświadczyć. Śledzcie więc kanał na YouTube https://www.youtube.com/user/SzkolaQedu, a za nas wypicie chłodne piwko!

Pozdrawiamy!
Basia, Andrzej, Kacper, Konrad, Kaja

PS. Jeśli chesz nas wesprzeć w wyprawie?
polub / podziel się / opowiedz znajomym
kup książkę Rysunkowa Podróż
– wypij za nas piwo
– sam wybierz się w podróż ze swoimi dzieciakami i napisz to w komentarzu
– wesprzyj nas na Patronite (<- platforma do patronatu)